Štvrtok, 16. júl 2020
Oblačno  13 °C
Mimoriadne správy

Hončarukov druhý pokus o demisiu bol úspešný, ukrajinský premiér už pozná svojho nástupcu

 Webnoviny   4. marec 2020  46
Hončarukov druhý pokus o demisiu bol úspešný, ukrajinský premiér už pozná svojho nástupcu

4.3.2020 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský premiér Oleksij Hončaruk v utorok už druhý raz v priebehu dvoch mesiacov podal demisiu. Informovali o tom členovia strany Sluha národa prezidenta Volodymyra Zelenského, ktorá má väčšinu v ukrajinskom parlamente.

Strana sa podľa nich rozhodla Hončarukovu rezignáciu prijať a v stredu by mali hlasovať aj o jeho nástupcovi. Tým by sa mal stať Denys Šmyhaľ, ktorého vo februári vymenovali za vicepremiéra.

Hončaruk prvý raz ponúkol svoju rezignáciu ešte v januári, po tom ako sa na verejnosti objavili nahrávky, na ktorých kritizuje prezidenta a hovorí o tom, že Zelenskyj podľa neho nevie vôbec nič o ekonomike a niekto by mu mal vysvetliť, ako funguje ukrajinská mena. Zelenskyj sa vtedy rozhodol dať mu ešte šancu a požiadal ho, aby zostal vo funkcii.

Podľa ukrajinských médií by mohli v rámci reorganizácie vlády vymeniť aj niekoľko členov kabinetu.

Viac k témam: demisia, ukrajinský premiér, ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Hončarukov druhý pokus o demisiu bol úspešný, ukrajinský premiér už pozná svojho nástupcu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.