Utorok, 7. apríl 2020
Jasno  6,1 °C
Mimoriadne správy

Američania podnikli nálet na Taliban, ide o prvý útok po podpísaní mierovej dohody

 Webnoviny   4. marec 2020  30
Američania podnikli nálet na Taliban, ide o prvý útok po podpísaní mierovej dohody

4.3.2020 (Webnoviny.sk) - Armáda Spojených štátov amerických vykonala letecký útok proti militantnému hnutiu Taliban na juhu Afganistanu.

Hovorca armády Sonny Leggett v stredu na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že to bol prvý nálet proti skupine za uplynulých jedenásť dní. USA podľa neho reagovali na útok Talibanu na afganské vládne sily v provincii Hílmand.

Bol to zároveň prvý útok proti hnutiu po tom, ako zástupcovia USA a Talibanu podpísali v sobotu v katarskej Dauhe mierovú dohodu.

Americký prezident Donald Trump v utorok potvrdil, že mal telefonický rozhovor s lídrom Talibanu, čím sa stal prvým šéfom Bieleho domu, ktorý sa priamo rozprával s predstaviteľom skupiny zodpovednej za úmrtie niekoľko tisíc amerických vojakov počas 18 rokov trvajúceho konfliktu v Afganistane.

Viac k témam: americké nálety, mierová dohoda, Taliban, vojnový konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Američania podnikli nálet na Taliban, ide o prvý útok po podpísaní mierovej dohody © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.