Streda, 1. apríl 2020
Prevažne slnečno  4,1 °C
Mimoriadne správy

Vo Virgínii zakázali pochybnú terapiu pre deti z LGBTQ komunity, ktorá mala zmeniť ich sexuálnu orientáciu

 Webnoviny   4. marec 2020  19
Vo Virgínii zakázali pochybnú terapiu pre deti z LGBTQ komunity, ktorá mala zmeniť ich sexuálnu orientáciu

4.3.2020 (Webnoviny.sk) - V americkom štáte Virgínia zakázali pochybnú konverznú terapiu pre deti z LGBTQ komunity. V rámci nej sa pokúšali zmeniť sexuálnu orientáciu alebo rodovú príslušnosť detí. Guvernér Ralph Northam v utorok povedal, že podpísal zákon, ktorý zakazuje licencovaným terapeutom a poradcom vystavovať maloletých takýmto praktikám.

Northam, ktorý je vyštudovaný detský neurológ, vyhlásil, že je na nový zákon veľmi hrdý. Do platnosti vstúpi 1. júla. "Nikto by nemal byť nútený cítiť sa, že nie je v poriadku, a špeciálne nie deti," vyhlásil.

Americká psychologická asociácia uviedla, že konverzná terapia nie je vedecky podložená a škodí duševnému zdraviu. Množstvo ľudí, ktorí ju podstúpili, potvrdili, že len prehĺbila ich depresie a častejšie mysleli na samovraždu.

Viac k témam: deti, LGBTQ, liečba
Zdroj: Webnoviny.sk - Vo Virgínii zakázali pochybnú terapiu pre deti z LGBTQ komunity, ktorá mala zmeniť ich sexuálnu orientáciu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.