Štvrtok, 4. jún 2026
Mimoriadne správy
- Na Istrijskom polostrove spadlo športové lietadlo, hlásia štyroch mŕtvych
- Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová sľúbila pomoc Arménsku proti ruskému nátlaku
- Prokuratúra stiahla obvinenia voči primátorovi Budapešti za organizáciu vlaňajšieho pochodu Pride
- Maďarsko sa bude snažiť diverzifikovať dodávky energie. Magyar chce tiež expanziu V4
- Francúzske úrady prepustili z väzby kapitána tankera z ruskej „tieňovej flotily“
Holandsko a USA dodajú Ukrajine modernizované české tanky
Webnoviny 5. november 2022 620
5.11.2022 (Webnoviny.sk) - Holandsko spolupracuje s USA a Českou republikou na modernizácii a dodaní 90 českých tankov Ukrajine. Holandské ministerstvo obrany v piatok oznámilo, že na tanky T-72 vynaloží 45 miliónov eur.
Celkovo poskytne Ukrajine tanky a ďalšie ťažké vojenské vybavenie v hodnote 120 miliónov eur. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Oznámenie prišlo po tom, čo Pentagon predstavil ďalšiu vojenskú pomoc Ukrajine v objeme 400 miliónov dolárov. Tá zahŕňa aj modernizáciu tankov T-72 a systémov protivzdušnej obrany Hawk.
Hovorkyňa amerického rezortu obrany Sabrina Singh povedala novinárom, že USA zaplatia za modernizáciu 45 tankov T-72 z Českej republiky a poskytnú financie aj na modernizáciu niektorých systémov protivzdušnej obrany Hawk.
(1 EUR = 0,9872 USD)
Viac k témam: Protivzdušná obrana, rusko-ukrajinský konflikt, tanky, vojenská invázia, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk - Holandsko a USA dodajú Ukrajine modernizované české tanky © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov
Po páde motorky na ceste pri Margecanoch skončila spolujazdkyňa s vážnymi zraneniami v nemocnici
Naď viní Kaliňáka z predaja systémov KUB. Strelil si do vlastného kolena, reaguje minister obrany