Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,5 °C
Mimoriadne správy

V Maďarsku protestovali proti zaujatému spravodajstvu a štátom sponzorovanej propagande

 Webnoviny   4. november 2022  33
V Maďarsku protestovali proti zaujatému spravodajstvu a štátom sponzorovanej propagande

4.11.2022 (Webnoviny.sk) - Zhruba tisíc demonštrantov sa v piatok zišlo pred sídlom maďarskej štátnej mediálnej spoločnosti MTVA na protest proti zaujatému spravodajstvu a štátom sponzorovanej propagande v prospech populistickej vlády.

Demonštranti vyzývali na výmenu riaditeľa spoločnosti a náležité spravodajstvo o nedávnej vlne veľkých protestov a štrajkov maďarských učiteľov a študentov, ktoré napriek ich rozsahu verejnoprávne médiá vo veľkej miere ignorujú.

Protest, ktorý pomenovali „blokáda továrne na lži“, zvolal nezávislý opozičný poslanec Ákos Hadházy. Politik je bývalý člen vládnej strany Fidesz a je známy svojím bojom proti korupcii.

Na sociálnej sieti Facebook Hadházy podujatie opísal ako „prvý skutočný, rozhodný krok k získaniu straníckych štátnych médií pre verejné blaho, k odvolaniu riaditeľa MTVA, ktorý vyrába správy, a k zákazu platenej propagandy zákonom“.

Maďarská vláda nacionalistického premiéra Viktora Orbána je často obviňovaná z obmedzovania slobody tlače a demokracie v krajine. Mimovládna organizácia Reportéri bez hraníc vlani zaradila Orbána na svoj zoznam predátorov slobody tlače.

Viac k témam: Demonštrácia, Korupcia, Propaganda, Sloboda prejavu, spravodajstvo
Zdroj: Webnoviny.sk - V Maďarsku protestovali proti zaujatému spravodajstvu a štátom sponzorovanej propagande © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.