Pondelok, 13. júl 2020
Slnečno  10,3 °C
Mimoriadne správy

Hlavný hygienik presviedča Trumpa, že podávanie rúk nie je teraz najlepší nápad

 Webnoviny  16. marec 2020  56
Hlavný hygienik presviedča Trumpa, že podávanie rúk nie je teraz najlepší nápad

16.3.2020 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump si pred svojím nástupom do úradu v roku 2015 s nikým nepodával ruky, pretože mu to bolo nepríjemné. Ako šéf Bieleho domu si na podávanie si rúk postupne zvykol, a teraz sa ho - v najmenej vhodnej chvíli - nevie zbaviť.

Viac o téme: Koronavírus


Trump si naďalej pri všetkých stretnutiach podáva so svojimi partnermi ruky, a to aj napriek tomu, že v čase epidémie koronavírusu je jedným zo základných odporúčaní zo strany odborníkov práve to, aby si ľudia ruky nepodávali a zdravili sa radšej inak.

Keď sa na túto záležitosť pýtali v nedeľu v televízii ABC hlavného amerického federálneho hygienika Anthonyho Faucia, ten len rezignovane povedal, že naďalej "pracuje na tom", aby Trumpa presvedčil, že podávanie si rúk nie je v tejto chvíli najlepší nápad.

Trump sa celkovo stavia k otázke koronavírusu veľmi zvláštne. Až do piatku napríklad trval na tom, že on si nepotrebuje robiť žiadne testy na koronavírus, a to ani napriek tomu, že sa počas týždňa stretol s viacerými predstaviteľmi, ktorí krátko nato oznámili, že ich testy na prítomnosť koronavírusu boli pozitívne. "Povedzme to takto: Mňa sa to netýka," odbíjal ešte v piatok novinárov.

Nakoniec sa Trump dal otestovať, a ukázalo sa, že jeho domnienka bola v tomto prípade správna - prezidentov test bol negatívny.

Viac k témam: americký prezident, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Hlavný hygienik presviedča Trumpa, že podávanie rúk nie je teraz najlepší nápad © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.