Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -2,8 °C
Mimoriadne správy

Grécko chce očkovať mládež od 15 rokov, mnohí rodičia s tým však nesúhlasia a zišli sa na protestoch

 Webnoviny  15. júl 2021  127
Grécko chce očkovať mládež od 15 rokov, mnohí rodičia s tým však nesúhlasia a zišli sa na protestoch

15.7.2021 (Webnoviny.sk) - Tisíce demonštrantov proti očkovaniu sa v stredu zhromaždili vo dvoch najväčších gréckych mestách, aby protestovali proti plánom sprístupniť vakcíny proti koronavírusu deťom od 15 rokov.

Protesty sa konali pred parlamentom v centre Atén a v meste Solún na severe Grécka. Tamojšie úrady pripisujú nedávny nárast prípadov ochorenia COVID-19 preplneným zábavným podnikom, ktoré navštevujú predovšetkým mladí ľudia.

Viac o téme: Koronavírus


Podľa nových obmedzení budú takéto zariadenia na trávenie voľného času otvorené iba pre zaočkované osoby. Povinné očkovanie plánujú aj pre pracovníkov v opatrovateľských zariadeniach.

V Aténach demonštranti skandovali „Ruky preč od našich detí“ a držali transparent s nápisom „Vravíme nie vakcínovému jedu“. Viac ako polovica gréckej populácie dostala najmenej jednu dávku vakcíny. Od štvrtka si osoby mladšie ako 15 rokov môžu so súhlasom rodiča rezervovať termín očkovania.

Viac k témam: demonštrácia, Koronavírus, očkovanie detí
Zdroj: Webnoviny.sk - Grécko chce očkovať mládež od 15 rokov, mnohí rodičia s tým však nesúhlasia a zišli sa na protestoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.