Sobota, 22. január 2022
Polojasno  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Sibír sužujú rozsiahle lesné požiare, na pomoc boli nasadené armádne lietadlá

 Webnoviny  15. júl 2021  137
Sibír sužujú rozsiahle lesné požiare, na pomoc boli nasadené armádne lietadlá

15.7.2021 (Webnoviny.sk) - Rusko v stredu nasadilo vojenské lietadlá do boja s lesnými požiarmi, ktoré zachvátili rozsiahle územia na Ďalekom východe. Tamojšie ministerstvo obrany informovalo, že poskytlo ťažké dopravné lietadlá Il-76 na pomoc pri uhasení požiarov v Jakutskej republike na severovýchode Sibíri.

Spomenuté lietadlá vyslali na najaktívnejšie požiare dovedna 364 ton vody. Armáda tiež vyslala vrtuľníky na pomoc pri preprave hasičov a zásob v regióne.

Podľa Avialesochrany, štátneho orgánu zodpovedného za hasenie lesných požiarov, že viac ako 300 požiarov zachvátilo plochu 799 500 hektárov. Najhoršia situácia bola v Jakutskej republike, kde 144 požiarov zasiahlo 578 000 hektárov.

Rozsiahle lesné požiare v Rusku mnohí pripisujú neobvykle vysokým teplotám a zanedbávaniu pravidiel požiarnej bezpečnosti.

Viac k témam: lesné požiare, vojenské lietadlá
Zdroj: Webnoviny.sk - Sibír sužujú rozsiahle lesné požiare, na pomoc boli nasadené armádne lietadlá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.