Nedeľa, 18. august 2019
Slnečno  25,5 °C
Mimoriadne správy

Filipínčania sa nechali pribiť na kríž, miestni cirkevní predstavitelia so zvykom nesúhlasia

 Webnoviny  19. apríl 2019  49
Filipínčania sa nechali pribiť na kríž, miestni cirkevní predstavitelia so zvykom nesúhlasia

SAN PEDRO CUTUD 19. apríla (WebNoviny.sk) - Na Filipínach sa na Veľký piatok konalo tradičné pribíjanie veriacich na drevené kríže.

Štyroch mužov a jednu ženu pribili na kríže ľudia preoblečení za rímskych vojakov na kopci v dedine San Pedro Cutud, ktorá sa nachádza približne 70 kilometrov na sever od filipínskej metropoly Manila. Podobné veľkonočné scény sa odohrali aj v susedných dedinách.

Netradičné divadlo pritiahne každoročne tisíce turistov. Práve ich záujem je podľa agentúry AP hlavným dôvodom, prečo tieto praktiky na Filipínach, najľudnatejšej ázijskej katolíckej krajine, stále pretrvávajú.

Nesúhlasia s nimi však miestni cirkevní predstavitelia. Veriacich namiesto toho vyzývajú, aby sa venovali modlitbám a charitatívnym činnostiam.

Viac k témam: ukrižovanie Ježiša Krista, Veľká noc
Zdroj: Webnoviny.sk - Filipínčania sa nechali pribiť na kríž, miestni cirkevní predstavitelia so zvykom nesúhlasia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.