Nedeľa, 18. august 2019
Slnečno  27,2 °C
Mimoriadne správy

Rusko odmieta zasahovanie do volieb prezidenta v USA, v správe nie je žiadny presvedčivý dôkaz

 Webnoviny  19. apríl 2019  51
Rusko odmieta zasahovanie do volieb prezidenta v USA, v správe nie je žiadny presvedčivý dôkaz

MOSKVA 19. apríla (WebNoviny.sk) - V správe osobitného vyšetrovateľa Roberta Muellera nie je žiadny presvedčivý dôkaz o ruskom zasahovaní do amerických prezidentských volieb v roku 2016.

Uviedol to v piatok pre novinárov hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Snaha o ovplyvnenie volieb


Zredigovaná verzia záverečnej správy zverejnená vo štvrtok uvádza, že vyšetrovatelia nenašli dôkaz o tom, že by americký prezident Donald Trump s Rusmi spolupracoval, zaznamenali však snahy Ruska ovplyvniť prezidentské voľby.

Peskov však povedal, že neexistuje "žiadny dôkaz doložený faktmi", že by Rusko zasahovalo do volieb a Moskva preto takéto obvinenia odmieta.

Putin podozrenia opakovane odmietol


Poukázal tiež na to, že ruský prezident Vladimir Putin už v minulosti opakovane odmietol podozrenia zo zasahovania, "pretože žiadne nebolo".

Podľa Peskova to dokazuje aj zverejnená správa. Spolu 448-stranový dokument je výsledkom 22-mesačného vyšetrovania vedeného Muellerom.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko odmieta zasahovanie do volieb prezidenta v USA, v správe nie je žiadny presvedčivý dôkaz © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.