Nedeľa, 18. august 2019
Slnečno  27,2 °C
Mimoriadne správy

Rodičia z domu hrôzy dostali doživotie, 12 detí roky hladovalo a nesmelo chodiť von

 Webnoviny  19. apríl 2019  44
Rodičia z domu hrôzy dostali doživotie, 12 detí roky hladovalo a nesmelo chodiť von

RIVERSIDE 19. apríla (WebNoviny.sk) - Rodičia z Kalifornie, ktorí roky väznili a nechali hladovať 12 zo svojich 13 detí, dostali doživotie s možnosťou požiadať o podmienečné prepustenie najskôr o 25 rokov.

Súd vyniesol verdikt v piatok, pričom v súdnej sieni vôbec prvý raz vypovedali niektoré z oslobodených detí. Louise Turpinová plakala a ospravedlnila sa za to, že deťom ublížila, zatiaľ čo za jej manžela Davida Turpina musela prehlásenie prečítať jeho advokátka.

Deti boli v zlom stave


Jedna z dcér, plačúc, pred súdom povedala: "Moji rodičia mi vzali celý môj život, ale teraz si svoj život beriem späť".

Políciu zalarmovala z takmer nefunkčného telefónu v januári minulého roku jedna z dcér. Sedemnásťročnému dievčaťu sa podarilo z "domu hrôzy" v meste Perris ujsť cez okno. Bolo pritom v takom zlom stave, že polícia odhadovala jeho vek na desať rokov. Po rokoch života v izolácii nevedelo vlastnú adresu, aký je mesiac v roku a nepoznalo slovo "lieky".

Iba jedno jedlo denne


V dome našli policajti po svojom príchode v zúbožených a špinavých podmienkach ďalších 12 osôb, ktoré vyzerali byť maloleté, v skutočnosti však sedem z nich malo už 18 až 29 rokov. Jeden 22-ročný syn bol pripútaný k posteli reťazami, dve dievčatá sa z okov dostali len krátko predtým.

Deti vypovedali, že sprchovať sa mohli len raz do roka a dostávali iba jedno jedlo denne. Nesmeli sa hrať ako iné deti, chodiť von ani do školy a za najmenšie previnenia ich rodičia trestali. Najmladšie dieťa malo len dva roky a jediné bolo v dobrom stave.

Viac k témam: súd, týranie, týranie dieťaťa
Zdroj: Webnoviny.sk - Rodičia z domu hrôzy dostali doživotie, 12 detí roky hladovalo a nesmelo chodiť von © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.