Streda, 23. jún 2021
Zamračené  23,4 °C
Mimoriadne správy

Európsky parlament po odstúpení komisár pre obchod schválil zmeny v kolégiu eurokomisárov

 Webnoviny   7. október 2020  123
Európsky parlament po odstúpení komisár pre obchod schválil zmeny v kolégiu eurokomisárov

7.10.2020 (Webnoviny.sk) - Európsky parlament (EP) v stredu schválil vymenovanie komisárky Mairead McGuinness a zmenu portfólia výkonného podpredsedu Európskej komisie (EK) Valdisa Dombrovskisa.

Stalo sa tak po tom, čo koncom augusta odstúpil komisár pre obchod Phil Hogan. V tlačovej správe o tom informovala tlačová atašé Európskeho parlamentu na Slovensku Soňa Mellak.

McGuinness z Írska, ktorá je bývalá poslankyňa a podpredsedníčka EP, sa stane komisárkou pre finančné služby, finančnú stabilitu a úniu kapitálových trhov. Jej vymenovanie poslanci schválili v pomere hlasov 583 za, 75 proti a 37 sa zdržalo hlasovania.

Dombrovskis z Lotyšska bude po novom zodpovedný za rezort obchodu. Zmenu jeho portfólia členovia europarlamentu odobrili v pomere hlasov 515 za, 110 proti a 70 sa zdržalo hlasovania.

Obaja kandidáti 2. októbra absolvovali trojhodinové verejné vypočutia v EP, na základe ktorých poslanci posúdili ich spôsobilosť na výkon novej funkcie.

Zdroj: Webnoviny.sk - Európsky parlament po odstúpení komisár pre obchod schválil zmeny v kolégiu eurokomisárov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.