Streda, 23. jún 2021
Zamračené  22,7 °C
Mimoriadne správy

Rusko otestovalo novú nadzvukovú riadenú strelu Zircon (video)

 Webnoviny   8. október 2020  165
Rusko otestovalo novú nadzvukovú riadenú strelu Zircon (video)

8.10.2020 (Webnoviny.sk) - Ruské ozbrojené sily úspešne otestovali novú nadzvukovú riadenú strelu Zircon. Náčelník generálneho štábu ozbrojených síl Ruska Valerij Gerasimov to v stredu prostredníctvom videohovoru oznámil prezidentovi Vladimirovi Putinovi.

Test podľa neho uskutočnili v utorok z fregaty Admiral Groškov v Bielom mori a strela úspešne zasiahla cieľ v Barentsovom mori.

Putin úspešný test pochválil a označil ho za "veľkú udalosť" pre Rusko. "Vybavenie našich ozbrojených síl - armády a námorníctva - najnovšími, skutočne bezkonkurenčnými zbraňovými systémami určite zabezpečí dlhodobú obranyschopnosť našej krajiny," vyjadril sa ruský prezident.

Putin hovoril o nasadení Zirconu u ruského námorníctva vlani, pričom povedal, že je strela schopná letieť deväťnásobne rýchlejšie ako je rýchlosť zvuku a má dosah 1 000 kilometrov.Viac k témam: Admiral Groškov, ruská armáda
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko otestovalo novú nadzvukovú riadenú strelu Zircon (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.