Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18 °C
Mimoriadne správy

Európski politici odsúdili ďalšie smrtiace ruské útoky. Putinovo Rusko sa nezastaví pred ničím, uviedol český prezident Pavel

 Webnoviny   8. júl 2024  81  
Európski politici odsúdili ďalšie smrtiace ruské útoky. Putinovo Rusko sa nezastaví pred ničím, uviedol český prezident Pavel

8.7.2024 (SITA.sk) - Viacerí európski lídri a poprední politici odsúdili pondelňajšie ruské raketové útoky voči viacerých ukrajinským mestám, pri ktorých prišli o život desiatky ľudí a množstvo ďalších osôb utrpelo zranenia.

Potreba naďalej podporovať Ukrajinu


Estónska premiérka Kaja Kallasová uviedla, že zábery, ktoré v pondelok prichádzajú z Kyjeva, sú „šokujúce" a pripomínajú, prečo svet potrebuje naďalej podporovať Ukrajinu. Referuje o tom web news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Taliansky minister zahraničných vecí Antonio Tajani označil raketové útoky na ukrajinskú metropolu za „vojnové zločiny", ktoré by malo „odsúdiť celé medzinárodné spoločenstvo".

Vyjadrenie českého prezidenta


Český prezident Petr Pavel označil útoky za „neospravedlniteľné" a povedal, že sú „dôkazom toho, že Putinovo Rusko sa nezastaví pred ničím".

„Momentálne letím na samit NATO, kde očakávam konsenzus, že všetci vnímame Rusko ako najväčšiu hrozbu, na ktorú musíme byť dôkladne pripravení," napísal v príspevku pre platforme X.


„Železná" podpora


Britský minister zahraničných vecí David Lammy medzitým povedal, že útok na detskú nemocnicu Ochmatdyt v Kyjeve bol „hrozivým útokom na ukrajinských civilistov", a zopakoval, že podpora Ukrajiny zo strany Spojeného kráľovstva bude naďalej „železná".

Nový britský premiér Keir Starmer predtým poznamenal, že ruské útoky na nemocnicu sú ukážkou tej najväčšej „skazenosti" Ruska.Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Viac k témam: pomoc Ukrajine, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: SITA.sk - Európski politici odsúdili ďalšie smrtiace ruské útoky. Putinovo Rusko sa nezastaví pred ničím, uviedol český prezident Pavel © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.