Sobota, 25. január 2020
Jasno  -2,8 °C
Mimoriadne správy

Európska únia sa zaviazala pomôcť Kolumbii s venezuelskými migrantmi, utekajú pred politickou krízou

 Webnoviny  12. september 2019  29
Európska únia sa zaviazala pomôcť Kolumbii s venezuelskými migrantmi, utekajú pred politickou krízou

12.9.2019 (Webnoviny.sk) - Európska únia (EÚ) sa zaviazala pomôcť Kolumbii v otázke rozsiahleho exodu obyvateľov Venezuely, ktorí utekajú zo svojej krajiny pred ekonomickou a politickou krízou.

Medzinárodná pomoc Kolumbii je potrebná


Šéfka európskej diplomacie Federica Mogherini sľúbila vo štvrtok poskytnúť 30 miliónov eur na pomoc Kolumbii pri identifikovaní venezuelských migrantov a ich integrovaní do spoločnosti. Reakciu Kolumbie na vzniknutú situáciu označila za "príklad pre región a celý svet", podľa nej je však potrebná medzinárodná pomoc.

Za posledné roky emigrovalo do Kolumbie takmer 1,5 milióna Venezuelčanov. Mnohí vstúpili do krajiny ilegálne a majú problém nájsť si prácu.

Ďalšie financie pôjdu na podporu súdneho systému


Mogherini tiež uviedla, že EÚ stojí pevne za svojím záväzkom pomôcť Kolumbii implementovať historickú dohodu s ľavicovými povstalcami. Oznámila tiež ďalšie finančné prostriedky na podporu kolumbijského prechodného súdneho systému, ktorý sa snaží odhaliť vojnové zločiny a poskytnúť ich obetiam odškodnenie.

Viac k témam: finančná pomoc, imigrácia, utečenci migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia sa zaviazala pomôcť Kolumbii s venezuelskými migrantmi, utekajú pred politickou krízou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.