Utorok, 28. január 2020
Oblačno  -0,2 °C
Mimoriadne správy

Washington uvoľnil 250 miliónov dolárov na vojenskú pomoc pre Ukrajinu, Kyjev peniaze naliehavo potrebuje

 Webnoviny  12. september 2019  32
Washington uvoľnil 250 miliónov dolárov na vojenskú pomoc pre Ukrajinu, Kyjev peniaze naliehavo potrebuje

12.9.2019 (Webnoviny.sk) - Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa uvoľnila 250 miliónov amerických dolárov (v prepočte približne 228 miliónov eur) na vojenskú pomoc pre Ukrajinu.

Washington predtým finančnú pomoc pozastavil aj napriek kritike, že Kyjev peniaze naliehavo potrebuje na odvrátenie ruskej agresie a územnej expanzie.

Peniaze administratíva uvoľnila pred štvrtkovou diskusiou senátneho panelu pre vládne výdavky, keď niekoľko republikánskych senátorov, vrátane Trumpovho spojenca Lindseyho Grahama, pohrozilo, že budú hlasovať v prospech uvoľnenia peňazí spolu s demokratmi. Tie už predtým americký Kongres schválil.

Viac k témam: finančná pomoc, Ukrajina
Zdroj: Webnoviny.sk - Washington uvoľnil 250 miliónov dolárov na vojenskú pomoc pre Ukrajinu, Kyjev peniaze naliehavo potrebuje © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.