Utorok, 28. január 2020
Oblačno  -0,1 °C
Mimoriadne správy

Facebook potrestal stránku premiéra Netanjahua za nenávistný príspevok

 Webnoviny  13. september 2019  40
Facebook potrestal stránku premiéra Netanjahua za nenávistný príspevok

13.9.2019 (Webnoviny.sk) - Sociálna sieť Facebook potrestala tamojšiu stránku izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, pretože porušila jej pravidlá o nenávistných prejavoch. Ako vo štvrtok spoločnosť oznámila, na stránke na 24 hodín pozastavila automatickú funkciu na četovanie.

Chyba jedného zo zamestnancov


Stránka vyzývala voličov, aby zabránili vytvoreniu vlády zloženej z "Arabov, ktorí nás chcú všetkých zničiť - ženy, deti aj mužov". Príspevok vyvolal vlnu pobúrenia zo strany opozičných politikov.

Netanjahu v rozhovore pre rádio Kan Reshet Bet poprel, že by napísal daný príspevok. Podľa neho to bola chyba jedného zo zamestnancov a príspevok odstránili.

Séria dramatických vyhlásení


Netanjahu usilovne bojuje o podporu vo voľbách a v ostatných dňoch sa priklonil k sérii dramatických vyhlásení. Ich cieľom je zmobilizovať svojich podporovateľov a nájsť podporu aj u voličov zastávajúcich tvrdú líniu.

Parlamentné voľby sa v Izraeli konajú 17. septembra po tom, ako sa Benjaminovi Netanjahuovi nepodarilo po aprílových voľbách vytvoriť vládu.

Viac k témam: izraelský premiér, sociálna sieť
Zdroj: Webnoviny.sk - Facebook potrestal stránku premiéra Netanjahua za nenávistný príspevok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.