Streda, 17. august 2022
Jasno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Európska únia môže dosiahnuť dohodu o sankciách voči Rusku, Habeck apeluje aj na Maďarsko

 Webnoviny  24. máj 2022  47
Európska únia môže dosiahnuť dohodu o sankciách voči Rusku, Habeck apeluje aj na Maďarsko

24.5.2022 (Webnoviny.sk) - Nemecký vicekancelár a minister hospodárstva Robert Habeck je presvedčený, že Európska únia môže dosiahnuť dohodu o sankciách voči Rusku vrátane ropného embarga.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktV rozhovore pre spravodajský web CNN poznamenal, že je to možné uskutočniť v priebehu niekoľkých dní. „Očakávam, že všetci, aj Maďarsko, budú pracovať na nájdení riešenia a nepovedia: ´Dobre, máme výnimku, upokojíme sa a budeme stavať na našom partnerstve s Putinom´,“ povedal Habeck na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Habeck taktiež skonštatoval, že hospodárska recesia nemusí nastať. „Nič nie je nevyhnutné. Sme ľudské bytosti a môžeme zmeniť chod dejín,“ dodal 52-ročný rodák z Lübecku.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia môže dosiahnuť dohodu o sankciách voči Rusku, Habeck apeluje aj na Maďarsko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.