Štvrtok, 11. august 2022
Polojasno  23 °C
Mimoriadne správy

Duterte skritizoval svojho bývalého idola Putina. Medzi nami je obrovský rozdiel, ja zabíjam zločincov a on deti a dôchodcov, skonštatoval

 Webnoviny  24. máj 2022  36
Duterte skritizoval svojho bývalého idola Putina. Medzi nami je obrovský rozdiel, ja zabíjam zločincov a on deti a dôchodcov, skonštatoval

24.5.2022 (Webnoviny.sk) - Odchádzajúci filipínsky prezident Rodrigo Duterte ostro skritizoval ruského vodcu Vladimira Putina za zabíjanie nevinných civilistov na Ukrajine. Povedal, že hoci boli obaja označení za vrahov, on zabíja „zločincov, a nie deti a starých ľudí“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Duterte predtým Putina otvorene nazýval idolom a priateľom. Teraz však po prvý raz odsúdil ruskú inváziu na Ukrajinu a dodal, že vojna vyvolala prudký nárast cien ropy, ktorý zasiahol mnohé krajiny.

Duterte zdôraznil, že neodsudzuje ruského prezidenta, no nesúhlasí s tým, že Putin nazval vojnu „špeciálnou vojenskou operáciou“. Podotkol, že toto je skutočná vojna vedená proti „suverénnemu národu“.

„Mnohí hovoria, že Putin a ja sme obaja vrahovia. Už dávno som vám Filipíncom hovoril, že naozaj zabíjam. Ale ja zabíjam zločincov, nezabíjam deti a starých ľudí,“ povedal Duterte, ktorému skončí funkčné obdobie 30. júna.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)Viac k témam: Nárast cien, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk - Duterte skritizoval svojho bývalého idola Putina. Medzi nami je obrovský rozdiel, ja zabíjam zločincov a on deti a dôchodcov, skonštatoval © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.