Sobota, 14. marec 2026
Mimoriadne správy
- Protesty na Kube eskalujú, demonštranti vyrabovali kanceláriu komunistickej strany
- Španielska vicepremiérka kritizuje Úniu za slabú reakciu na Irán, nemala by byť rukojemníkom Trumpa
- Pripravuje sa Peking na vojenskú operáciu? Tisíce čínskych rybárskych lodí sa zhromažďovali na mori
- Európska únia predĺžila sankcie voči Rusku, Slovensko napokon upustilo od svojich námietok
- Desiatky múzeí a historických pamiatok boli počas útoku na Irán poškodené, UNESCO neskrýva obavy
Duterte skritizoval svojho bývalého idola Putina. Medzi nami je obrovský rozdiel, ja zabíjam zločincov a on deti a dôchodcov, skonštatoval
24.5.2022 (Webnoviny.sk) - Odchádzajúci filipínsky prezident Rodrigo Duterte ostro skritizoval ruského vodcu Vladimira Putina za zabíjanie nevinných civilistov na Ukrajine. Povedal, že hoci boli obaja označení za vrahov, on zabíja „zločincov, a nie deti a starých ľudí“.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Duterte predtým Putina otvorene nazýval idolom a priateľom. Teraz však po prvý raz odsúdil ruskú inváziu na Ukrajinu a dodal, že vojna vyvolala prudký nárast cien ropy, ktorý zasiahol mnohé krajiny.
Duterte zdôraznil, že neodsudzuje ruského prezidenta, no nesúhlasí s tým, že Putin nazval vojnu „špeciálnou vojenskou operáciou“. Podotkol, že toto je skutočná vojna vedená proti „suverénnemu národu“.
„Mnohí hovoria, že Putin a ja sme obaja vrahovia. Už dávno som vám Filipíncom hovoril, že naozaj zabíjam. Ale ja zabíjam zločincov, nezabíjam deti a starých ľudí,“ povedal Duterte, ktorému skončí funkčné obdobie 30. júna.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: Nárast cien, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk - Duterte skritizoval svojho bývalého idola Putina. Medzi nami je obrovský rozdiel, ja zabíjam zločincov a on deti a dôchodcov, skonštatoval © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ľudskoprávna koalícia upozornila na zhoršenú situáciu v oblasti ochrany ľudských práv, o problémoch informovala výbor OSN
Slovensko potrebuje reformu fungovania štátu, zhodujú sa zástupcovia zamestnávateľov a kontrolórov – FOTO
Ozbrojené sily SR upozorňujú na plánovaný let nadzvukovou rýchlosťou s možnosťou vzniku rázovej vlny