Sobota, 6. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (5. jún 2026): Svetový deň životného prostredia, nezvestné dievča, Pride a výbuch dronu
- Šéf slovenskej diplomacie Blanár zavítal na Ukrajinu, stretol sa so Sybihom – FOTO
- Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
- Zrážka vlaku s kamiónom si vyžiadala zásah hasičov, ohrozených bolo 26 cestujúcich – FOTO
- Moskva a Kyjev si vymenili po 185 vojnových zajatcov
Európa musí zabrániť migračnej vlne z Afganistanu, tvrdí rakúsky kancelár Kurz
Webnoviny 4. september 2021 965
4.9.2021 (Webnoviny.sk) - V prípade migračnej vlny z Afganistanu by sa mali situáciou zaoberať susedné krajiny. Vyhlásil to v sobotu rakúsky kancelár Sebastian Kurz. Nová migračná vlna z Afganistanu do Európy nesmie prísť, „preto sme v kontakte s krajinami v regióne“, povedal Kurz v Belehrade po stretnutí so srbským prezidentom Aleksandrom Vučičom.
Na takzvanej balkánskej migračnej trase v Srbsku a susedných štátoch uviazli tisíce migrantov, ktorí sa chcú dostať z Blízkeho východu, Afriky alebo Ázie do západnej Európy.
V otázke migrácie zastáva Kurz dlhodobo nekompromisný postoj. Nedávno vyhlásil, že Rakúsko už žiadnych migrantov z Afganistanu nepríjme. Obhajoval to tým, že od roku 2015 ich krajina prijala „neprimerane vysoký“ počet.
Viac k témam: Afganistan, migrácia, migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Európa musí zabrániť migračnej vlne z Afganistanu, tvrdí rakúsky kancelár Kurz © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov