Piatok, 22. október 2021
Slnečno  10,2 °C
Mimoriadne správy

Kábul navštívil šéf pakistanskej tajnej služby. O čom chcel generál Hamid rokovať s Talibanom, nie je známe

 Webnoviny   4. september 2021  71
Kábul navštívil šéf pakistanskej tajnej služby. O čom chcel generál Hamid rokovať s Talibanom, nie je známe

4.9.2021 (Webnoviny.sk) - Hlavné mesto Afganistanu Kábul nečakane navštívil vplyvný šéf pakistanskej tajnej služby. Pre agentúru AP to uviedli v sobotu dvaja pakistanskí predstavitelia, ktorí hovorili pod podmienkou anonymity, nakoľko nemajú oprávnenie komunikovať s médiami.

Nie je bezprostredne známe, o čom chcel generál Faiz Hamid s vedením Talibanu rokovať. Agentúra AP pripomína, že zo všetkých zahraničných aktérov má hlavná pakistanská spravodajská služba ISI na dianie v Afganistane pravdepodobne najväčší vplyv.

Vedenie Talibanu malo sídlo v Pakistane a často sa spomínali jeho priame kontakty so službou ISI. Pakistan opakovane popieral, že by Talibanu poskytoval vojenskú pomoc, hoci od afganskej vlády a z Washingtonu takéto obvinenia často zaznievali.

Viac k témam: Taliban
Zdroj: Webnoviny.sk - Kábul navštívil šéf pakistanskej tajnej služby. O čom chcel generál Hamid rokovať s Talibanom, nie je známe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.