Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  -0,8 °C
Mimoriadne správy

Eurokomisia zakázala prepravu ruských sankcionovaných tovarov cez územie EÚ po železnici, dôvodom je kontrola obchodných tokov

 Webnoviny  14. júl 2022  45
Eurokomisia zakázala prepravu ruských sankcionovaných tovarov cez územie EÚ po železnici, dôvodom je kontrola obchodných tokov

14.7.2022 (Webnoviny.sk) - Európska komisia (EK) oznámila, že ruské tovary sa môžu cez územie Európskej únie prepravovať do ruskej Kaliningradskej oblasti cestnou dopravou, ale nie po železnici. Moskva sa už skôr vyjadrila, že očakáva pokrok v diskusiách s EÚ o doprave tovarov do ruskej enklávy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Komisia zdôrazňuje dôležitosť monitorovania obchodných tokov medzi Ruskom a Kaliningradskou oblasťou ... aby sa zabezpečilo, že sankcionovaný tovar nevstúpi na colné územie únie," konštatovala EK.

Dodala, že preprava sankcionovaného vojenského vybavenia a tovarov, ktoré je možné použiť pre vojenské účely, je zakázaná bez ohľadu na spôsob dopravy. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac k témam: Cestná preprava, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Eurokomisia zakázala prepravu ruských sankcionovaných tovarov cez územie EÚ po železnici, dôvodom je kontrola obchodných tokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.