Sobota, 15. jún 2024
Oblačno  17,9 °C
Mimoriadne správy

Eurokomisia navrhla predĺženie dočasnej ochrany pred utečencov z Ukrajiny do marca 2026

 Webnoviny  Utorok, 16:35  110  
Eurokomisia navrhla predĺženie dočasnej ochrany pred utečencov z Ukrajiny do marca 2026

11.6.2024 (SITA.sk) - Európska komisia (EK) v utorok navrhla predĺženie dočasnej ochrany pre ľudí utekajúcich pred ruskou agresiou proti Ukrajine o ďalší rok, a to od 5. marca 2025 do 4. marca 2026.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vzhľadom na pokračujúce ruské útoky na civilnú a kritickú infraštruktúru na celej Ukrajine, v súčasnosti neexistujú bezpečné podmienky pre návrat ľudí na Ukrajinu, uviedla EK na svojej internetovej stránke.

Podľa EK dôvody dočasnej ochrany pretrvávajú a ochrana by sa mala predĺžiť o ďalší rok ako nevyhnutná a vhodná reakcia na súčasnú situáciu. Cieľom je, aby takmer 4,2 miliónom ľudí, ktorí využívajú dočasnú ochranu v členských štátoch Európskej únie, bola poskytnutá čo najväčšia stabilita.

Komisia predloží návrh ministrom na Rade pre spravodlivosť a vnútorné veci, ktorá bude zasadať 13. júna.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: dočasná ochrana, rusko-ukrajinský konflikt, utečenci z Ukrajiny
Zdroj: SITA.sk - Eurokomisia navrhla predĺženie dočasnej ochrany pred utečencov z Ukrajiny do marca 2026 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.