Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  26,9 °C
Mimoriadne správy

Malawijský viceprezident Chilima zahynul pri havárii vojenského lietadla, spolu s ním prišlo o život ďalších deväť osôb

 Webnoviny  11. jún 2024  124  
Malawijský viceprezident Chilima zahynul pri havárii vojenského lietadla, spolu s ním prišlo o život ďalších deväť osôb

11.6.2024 (SITA.sk) - Malawijský viceprezident Saulos Chilima a deväť ďalších ľudí zahynulo pri havárii malého vojenského lietadla. V utorok to v štátnej televízii oznámil prezident Lazarus Chakwera s tým, že stroj našli po dni pátrania „úplne zničený" v kopcovitom teréne pri meste Mzuzu a všetci na palube zomreli pri náraze.

Okrem 51-ročného Chilimu bola na palube lietadla aj bývalá prvá dáma Shanil Dzimbiri. V lietadle bolo dovedna sedem pasažierov a traja členovia posádky. Skupina cestovala do Mzuzu na pohreb bývalého vládneho ministra.

Lietadlo odletelo v pondelok ráno z hlavného mesta Lilongwe, ale asi o 45 minút neskôr nedokázalo pristáť na medzinárodnom letisku Mzuzu asi 370 kilometrov severne.

Leteckí dispečeri povedali lietadlu, aby sa nepokúšalo pristáť na letisku v Mzuzu pre zlé počasie a zlú viditeľnosť, a požiadali ho, aby sa otočilo späť do Lilongwe. Kontrola letovej prevádzky potom stratila kontakt s lietadlom a to zmizlo z radarov. Oblasť havárie prehľadávalo zhruba 600 vojakov, policajtov a lesníkov.

Viac k témam: Havária lietadla
Zdroj: SITA.sk - Malawijský viceprezident Chilima zahynul pri havárii vojenského lietadla, spolu s ním prišlo o život ďalších deväť osôb © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.