Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Dodávky zbraní zo Západu na Ukrajinu sa musia posilniť, odkazuje americký minister obrany

 Webnoviny  15. jún 2022  81
Dodávky zbraní zo Západu na Ukrajinu sa musia posilniť, odkazuje americký minister obrany

15.6.2022 (Webnoviny.sk) - Západ musí zintenzívniť dodávky zbraní na Ukrajinu a v drsnej opotrebovávacej vojne s Ruskom ju podporovať vojenskou pomocou. Na stretnutí ministrov obrany Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) to povedal americký minister obrany Lloyd Austin.

Ten vyzval viac ako 45 zúčastnených krajín, aby preukázali „neochvejné odhodlanie získať pre Ukrajinu spôsobilosti, ktoré naliehavo potrebuje na svoju obranu“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Musíme zintenzívniť náš spoločný záväzok k sebaobrane Ukrajiny a musíme sa ešte viac snažiť, aby sme zabezpečili, že Ukrajina môže brániť seba, svojich občanov a svoje územie,“ povedal Austin.

Vo svojom utorňajšom nočnom príhovore k národu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poprosil Západ o ďalšie zbrane a rýchlejšie dodávky, konkrétne o systémy protiraketovej obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Predaj zbraní, Protiraketová obrana, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk - Dodávky zbraní zo Západu na Ukrajinu sa musia posilniť, odkazuje americký minister obrany © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.