Streda, 17. august 2022
Jasno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Pobrežie Iránu zasiahlo niekoľko zemetrasení, otrasy bolo cítiť až v Dubaji či oblastiach Perzského zálivu

 Webnoviny  15. jún 2022  36
Pobrežie Iránu zasiahlo niekoľko zemetrasení, otrasy bolo cítiť až v Dubaji či oblastiach Perzského zálivu

15.6.2022 (Webnoviny.sk) - Až sedem zemetrasení zasiahlo v stredu iránsky ostrov Kiš, pričom otrasy bolo cítiť i v Dubaji v Spojených arabských emirátoch a ďalších oblastiach Perzského zálivu. Ako informovala Geologická služba Spojených štátov (USGS), šesť zemetrasení s epicentrom pri Hormuzskom prielive malo magnitúdo štyri a jedno bolo o niečo silnejšie (5,3).

Iránska štátna televízia uviedla, že úrady nasadili záchranné tímy do mesta Jenah v provincii Hormozgan, hoci bezprostredne neboli hlásené žiadne škody ani obete. Jenah leží asi 1080 kilometrov južne od iránskeho hlavného mesta Teherán.

V Iráne sú zemetrasenia takmer na dennom poriadku, keďže jeho územím prechádzajú hlavné tektonické zlomy. Najtragickejšie následky malo zemetrasenie, ktoré v roku 2003 zasiahlo historické mesto Bam a vyžiadalo si 26-tisíc obetí.

Viac k témam: Zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Pobrežie Iránu zasiahlo niekoľko zemetrasení, otrasy bolo cítiť až v Dubaji či oblastiach Perzského zálivu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.