Streda, 28. júl 2021
Prevažne slnečno  25,8 °C
Mimoriadne správy

Desiatky migrantov sa plavili na mori viac ako týždeň, jeden z nich cestu neprežil

 Webnoviny   4. november 2020  127
Desiatky migrantov sa plavili na mori viac ako týždeň, jeden z nich cestu neprežil

4.11.2020 (Webnoviny.sk) - Na lodi, ktorou sa približne 70 afrických migrantov snažilo dostať k brehom Kanárskych ostrovov, zahynula jedna osoba. Ako informovali tamojší záchranári, plavidlo zadržali v stredu pri brehoch ostrova Tenerife a dopravili do prístavu v Los Cristianos.

Všetkých 72 migrantov bolo zo subsaharskej Afriky. Ako referovala štátna tlačová agentúra Efe, na mori boli viac ako týždeň. Viacerí boli podchladení a nachádzalo sa medzi nimi zhruba 10 maloletých.

Podľa španielskej vlády pricestovalo tento rok na súostrovie ôsmich obývaných ostrovov, ktoré sa nachádza asi 150 kilometrov od severozápadného afrického pobrežia, viac ako 8-tisíc migrantov.

Ako uviedla Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM), koncom októbra zahynulo najmenej 140 ľudí, keď loď s migrantmi smerujúcu na Kanárske ostrovy zachvátil požiar a potopila sa pri pobreží Senegalu, čo je doposiaľ najsmrteľnejšia udalosť v tomto roku.

Asi 200 pasažierov 24. októbra vyplávalo na lodi zo senegalského mesta Mbour, podľa IOM sa podarilo zachrániť 59 cestujúcich.

Viac k témam: migranti, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk - Desiatky migrantov sa plavili na mori viac ako týždeň, jeden z nich cestu neprežil © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.