Pondelok, 25. január 2021
Oblačno  -1,6 °C
Mimoriadne správy

Talianske regióny vstupujú do prísnej karantény, obyvatelia nesmú prekročiť hranice červených oblastí

 Webnoviny   5. november 2020  72
Talianske regióny vstupujú do prísnej karantény, obyvatelia nesmú prekročiť hranice červených oblastí

5.11.2020 (Webnoviny.sk) - V štyroch talianskych regiónoch začnú od piatka platiť prísne karanténne opatrenia, v rámci ktorých budú môcť obyvatelia opustiť svoje domovy iba za mimoriadnych okolností. Rozhodnutie o vyhlásení dotknutých regiónov za „červené zóny“ oznámil v stredu v noci premiér Giuseppe Conte.

„Veľmi prísne“ obmedzenia sa týkajú regiónov Lombardsko, Piemont a Údolie Aosta na severe krajiny a Kalábrie na južnom výbežku talianskeho polostrova. Cieľom opatrení je spomaliť šírenie koronavírusu a zabrániť preťaženiu kapacít miestnych nemocníc.

Viac o téme: KoronavírusKaranténa sa týka zhruba 16,5 milióna z celkového počtu 60 miliónov obyvateľov Talianska. Zasiahnuté je aj finančné centrum krajiny Miláno. Pre ľudí v červených zónach to znamená zákaz vychádzania s mimoriadnymi výnimkami, akými sú cesta do práce alebo zabezpečenie základných životných potrieb. Obyvatelia zo zvyšných častí krajiny počas karantény nesmú prekročiť hranice dotknutých regiónov.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk - Talianske regióny vstupujú do prísnej karantény, obyvatelia nesmú prekročiť hranice červených oblastí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.