Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Ďalším cieľom ruského útoku je podľa britského obranného spravodajstva mesto Časiv Jar v Doneckej oblasti

 Webnoviny   7. marec 2024  147  
Ďalším cieľom ruského útoku je podľa britského obranného spravodajstva mesto Časiv Jar v Doneckej oblasti

7.3.2024 (SITA.sk) - Súčasným cieľom ruských okupačných síl na Ukrajine je podľa britského obranného spravodajstva obsadenie mesta Časiv Jar, ktoré sa nachádza v Doneckej oblasti neďaleko Bachmutu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


V správe, ktorú zverejnila vo štvrtok na mikroblogovacej sieti X, však vojenská spravodajská služba Veľkej Británie hovorí, že Rusi pravdepodobne nie sú schopní podniknúť ofenzívu. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Britský rezort obrany konštatoval, že ruské jednotky v súčasnosti podnikajú útoky v snahe rozšíriť svoju kontrolu pri meste Bachmut, ktoré dobyli vlani v máji.

Ruské sily obsadili východnú časť dediny Ivanivske a útočia aj na ukrajinské pozície v obci Bohdanivka, poznamenalo britské obranné spravodajstvo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Britské ministerstvo obrany, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská spravodajská služba, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Ďalším cieľom ruského útoku je podľa britského obranného spravodajstva mesto Časiv Jar v Doneckej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.