Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Ruské ministerstvo zahraničia si predvolalo americkú veľvyslankyňu

 Webnoviny   7. marec 2024  144  
Ruské ministerstvo zahraničia si predvolalo americkú veľvyslankyňu

7.3.2024 (SITA.sk) - Ruské ministerstvo zahraničia si vo štvrtok predvolalo americkú veľvyslankyňu Lynne Tracy a zároveň varovalo pred akýmikoľvek pokusmi o zasahovanie do vnútorných záležitostí Ruska pred nadchádzajúcimi prezidentskými voľbami.

Pohreb Navaľného


Informuje o tom spravodajský portál Kyiv Independent, ktorý pripomína, že Tracy bola medzi západnými diplomatmi prítomnými na nedávnom pohrebe ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného.

Ruský rezort zahraničia oznámil, že si predvolali Tracy pre podporu troch mimovládnych organizácií zo strany amerického veľvyslanectva s cieľom vykonať „protiruské programy a projekty“ pod rúškom „vzdelávacej a kultúrnej výmeny“.

Mimovládne organizácie


Americká ambasáda musí prestať podporovať tieto mimovládne organizácie, inak sa bude považovať za porušovateľa ruských zákonov, tvrdí Moskva.

Ministerstvo tiež pohrozilo vyhostením zamestnancov veľvyslanectva, ktorí „šíria dezinformácie“ v súvislosti s blížiacimi sa voľbami alebo ruskou inváziou na Ukrajinu.

Viac k témam: Americká veľvyslankyňa, Mimovládne organizácie, opozičný líder, Ruská invázia, ruské ministerstvo zahraničia, ruské prezidentské voľby
Zdroj: SITA.sk - Ruské ministerstvo zahraničia si predvolalo americkú veľvyslankyňu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.