Štvrtok, 4. jún 2020
Zamračené  20,2 °C
Mimoriadne správy

Cudzinci v Etiópii čelia útokom pre obavy z koronavírusu, domáci ich vraj napadli kameňmi

 Webnoviny  19. marec 2020  54
Cudzinci v Etiópii čelia útokom pre obavy z koronavírusu, domáci ich vraj napadli kameňmi

20.3.2020 (Webnoviny.sk) -


Cudzinci čelia v Etiópii útokom, ktoré vyvolali obavy, že by mohli mať ochorenie COVID-19 vyvolané novým koronavírusom. Pred útokmi varovalo americké veľvyslanectvo v krajine, ktoré uviedlo, že od oznámenia prvého prípadu nákazy minulý týždeň dostáva "správy o náraste proticudzineckých nálad" verejnosti.Viac o téme: Koronavírus


Cudzinci čelia rôznym hanlivým komentárom, ktoré obsahujú slová ako Čína či ferengi - cudzinec v spojení s výrazom korona, čo podľa ambasády "naznačuje znevažujúci pohľad" na spojenie medzi pandémiou COVID-19 a cudzincami v Etiópii.Spomínané správy naznačujú, že cudzincov krajine napadli kameňmi, pľuli na nich, naháňali ich alebo im odmietli poskytnúť dopravné služby, uviedlo tiež veľvyslanectvo.


V Etiópii zaznamenali šesť prípadov nového koronavírusu. Prvý bol Japonec, ktorý do krajiny pricestoval z Burkiny Faso.Viac k témam: COVID-19, cudzinci, Koronavírus, útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Cudzinci v Etiópii čelia útokom pre obavy z koronavírusu, domáci ich vraj napadli kameňmi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.