Štvrtok, 16. júl 2020
Oblačno  13,5 °C
Mimoriadne správy

Guvernér Kalifornie nariadil zákaz vychádzania, koronavírus môže položiť tamojšie zdravotníctvo

 Webnoviny  20. marec 2020  51
Guvernér Kalifornie nariadil zákaz vychádzania, koronavírus môže položiť tamojšie zdravotníctvo

20.3.2020 (Webnoviny.sk) - Guvernér amerického štátu Kalifornia Gavin Newsom vydal vo štvrtok nariadenie, na základe ktorého nemajú obyvatelia štátu vychádzať z domu v iných ako nevyhnutných prípadoch.

Zároveň varoval, že šíriaci sa koronavírus môže položiť na lopatky tamojšie zdravotníctvo. "Môžem vás uistiť, že domáca izolácia nie je moja preferovaná voľba a viem, že ani vaša, ale je to potrebné," povedal Newsom na večernej tlačovej konferencii.

Viac o téme: Koronavírus


Guvernér už predtým v liste prezidentovi Donaldovi Trumpovi varoval, že vírus sa šíri rýchlo a len za najbližšie dva mesiace by sa ním mohla nakaziť viac než polovica približne 40-miliónovej populácie štátu.

Pandémia si doteraz v Spojených štátoch vyžiadala už celkovo 218 obetí a viac než 14-tisíc ľudí sa koronavírusom nakazilo.

Viac k témam: americký prezident, COVID-19, Kalifornia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Guvernér Kalifornie nariadil zákaz vychádzania, koronavírus môže položiť tamojšie zdravotníctvo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.