Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  26,9 °C
Mimoriadne správy

Členstvo Ukrajiny v NATO je „pevne dané“, vyhlásil estónsky prezident Alar Karis

 Webnoviny   7. júl 2024  80  
Členstvo Ukrajiny v NATO je „pevne dané“, vyhlásil estónsky prezident Alar Karis

7.7.2024 (SITA.sk) - Podľa estónskeho prezidenta Alara Karisa je budúce členstvo Ukrajiny v NATOpevne dané“. Zároveň varoval pred falošným prímerím s Ruskom, ktoré by Ukrajinu prinútilo k ústupkom.

Karis to povedal na tlačovej konferencii po stretnutí s litovskou hlavou štátu Gitanasom Nausėdom. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje estónskeho verejnoprávneho vysielateľa ERR.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Prezidenti Estónska a Litvy diskutovali o bilaterálnej spolupráci a o prípravách na samit NATO, ktorý sa 9. júla začne vo Washingtone.

Aliancia musí vyslať silný odkaz, že NATO bude podporovať Ukrajinu tak dlho, ako to bude potrebné. Členstvo Ukrajiny v NATO je pevne dané a proces jej vstupu je nezvratný,“ povedal estónsky prezident.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Estónsky prezident, Litovský prezident, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské členstvo v NATO
Zdroj: SITA.sk - Členstvo Ukrajiny v NATO je „pevne dané“, vyhlásil estónsky prezident Alar Karis © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.