Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  3,2 °C
Mimoriadne správy

Čiastočná mobilizácia dosiahla svoj cieľ, oznámil Šojgu Putinovi. V zóne konfliktu je už vyše osemdesiattisíc brancov

 Webnoviny  28. október 2022  55
Čiastočná mobilizácia dosiahla svoj cieľ, oznámil Šojgu Putinovi. V zóne konfliktu je už vyše osemdesiattisíc brancov

28.10.2022 (Webnoviny.sk) -


Ruský minister obrany Sergej Šojgu v piatok povedal prezidentovi Vladimirovi Putinovi, že „čiastočná mobilizácia“ dosiahla svoj cieľ 300-tisíc mobilizovaných občanov a je dokončená. Ďalšie mobilizačné plány neoznámil.


Stretnutie ministra s ruským vodcom, na ktorom mu dokončenie mobilizácie oznámil, vysielala televízia. Informuje o tom spravodajský portál CNN.Viac o téme: Vojna na UkrajineŠojgu tiež Putinovi povedal, že zo zmobilizovaných ľudí je v konfliktnej zóne už 82-tisíc brancov. Ďalších 218-tisíc brancov ešte absolvuje výcvik.


CNN pripomína, že Putin je jediný predstaviteľ v Rusku, ktorý môže oficiálne ukončiť mobilizáciu, keď vydá príslušný dekrét.Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Mobilizácia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Čiastočná mobilizácia dosiahla svoj cieľ, oznámil Šojgu Putinovi. V zóne konfliktu je už vyše osemdesiattisíc brancov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.