Štvrtok, 26. november 2020
Oblačno  0,6 °C
Mimoriadne správy

Cestovné obmedzenia vo Fínsku začínajú uvoľňovať, stále platia prísne opatrenia

 Webnoviny  14. máj 2020  121
Cestovné obmedzenia vo Fínsku začínajú uvoľňovať, stále platia prísne opatrenia

14.5.2020 (Webnoviny.sk) - Fínsko uvoľňuje niektoré cestovné obmedzenia, ktoré prijalo v rámci úsilia zabrániť šíreniu nového koronavírusu. Krajina umožnila vstup na svoje územie občanom zo štátov patriacich do schengenského priestoru pre pracovné a iné nevyhnutné účely. Platia však pre nich prísne pravidlá.

Viac o téme: Koronavírus


Postupné zmiernenie opatrení týkajúcich cestovania a cezhraničnej dopravy, ktoré je obzvlášť dôležité pre podniky a osoby dochádzajúce zo susedných škandinávskych a pobaltských krajín, začalo platiť vo štvrtok.

Medzi Fínskom a Švédskom a tiež Helsinkami a estónskym Tallinnom začali napríklad znova premávať trajekty s pasažiermi. Pre čiastočné uzavretie hraníc totiž mohli po ostatné dva mesiace trajekty prevážať len náklad.

Hranica Fínska s Ruskom, ktorá je dlhá 1 340 kilometrov, zostáva naďalej uzavretá z oboch strán.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, doprava, hranice, Koronavírus, preventívne opatrenia, trajekt
Zdroj: Webnoviny.sk - Cestovné obmedzenia vo Fínsku začínajú uvoľňovať, stále platia prísne opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.