Štvrtok, 26. november 2020
Oblačno  0,6 °C
Mimoriadne správy

Prvá európska krajina vyhlásila, že porazila Covid-19 a ide rušiť niektoré opatrenia

 Webnoviny  15. máj 2020  113
Prvá európska krajina vyhlásila, že porazila Covid-19 a ide rušiť niektoré opatrenia

15.5.2020 (Webnoviny.sk) - Slovinsko ako prvá európska krajina vyhlásila, že epidémia koronavírusu sa na jej území skončila. Vláda krajiny v piatok konštatovala, že šírenie sa ochorenia Covid-19 je pod kontrolou a už nie sú potrebné mimoriadne zdravotnícke opatrenia.

Vláda ďalej uviedla, že občania členských krajín Európskej únie môžu prechádzať slovinské hranice z Rakúska, Talianska a Maďarska cez určené hraničné priechody, ale obyvatelia väčšiny krajín mimo EÚ budú musieť povinne absolvovať 14-dňovú karanténu.

Prvý prípad koronavírusu v Slovinsku zaznamenali 4. marca, pričom išlo o občana, ktorý sa vrátil zo susedného Talianska.

Mimoriadnu situáciu v krajine pre epidémiu vyhlásili 12. marca. Do 13. mája v Slovinsku potvrdili 1 467 prípadov koronavírusu, pričom nákaza si vyžiadala 103 obetí na životoch.

Viac o téme KoronavírusViac k témam: Koronavírus, mimoriadna situácia, Pandémia, preventívne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Prvá európska krajina vyhlásila, že porazila Covid-19 a ide rušiť niektoré opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.