Streda, 25. november 2020
Väčšinou jasno  0 °C
Mimoriadne správy

Európska komisia stopla rozosielanie miliónov čínskych rúšok, dve krajiny sa sťažovali na ich kvalitu

 Webnoviny  14. máj 2020  99
Európska komisia stopla rozosielanie miliónov čínskych rúšok, dve krajiny sa sťažovali na ich kvalitu

14.5.2020 (Webnoviny.sk) - Európska komisia vo štvrtok oznámila, že zrušila rozosielanie 10 miliónov čínskych rúšok do členských štátov a Veľkej Británie. Stalo sa tak po tom, čo sa dve krajiny sťažovali na nízku kvalitu tovaru, ktorý dostali.

V rámci úsilia o potlačenie pandémie koronavírusu začala exekutíva Európskej únie tento mesiac rozosielať masky zdravotníckym pracovníkom. Prvú zásielku 1,5 milióna masiek poslala do 17 z 27 členských štátov a Británie.

Viac o téme: Koronavírus


Poľský minister zdravotníctva Lukasz Szumowski však uviedol, že 600-tisíc kusov, ktoré Poľsko dostalo, nemalo európske certifikáty a nespĺňalo zdravotné normy určené pre ich distribúciu. Holandsko hlásilo podobné problémy.

“Rozhodli sme sa zrušiť ďalšie dodávky týchto rúšok," uviedol v reakcii hovorca komisie Stefan De Keersmaecker. “Pokiaľ tam je skutočne problém s kvalitou, uvidíme, aké kroky podnikneme," dodal. V prípade potreby nevylúčil ani právne kroky.

Rúška kúpili od čínskeho dodávateľa prostredníctvom fondu Európskej únie. Distribuované mali byť v týždňových intervaloch v priebehu šiestich týždňov.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusuViac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, ochranné rúška
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska komisia stopla rozosielanie miliónov čínskych rúšok, dve krajiny sa sťažovali na ich kvalitu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.