Sobota, 16. október 2021
Slnečno  8,5 °C
Mimoriadne správy

Česko nepočíta so zatváraním obchodov a škôl ani v najhoršom scenári vývoja epidemickej situácie

 Webnoviny  29. august 2021  59
Česko nepočíta so zatváraním obchodov a škôl ani v najhoršom scenári vývoja epidemickej situácie

29.8.2021 (Webnoviny.sk) - Rozhodujúci mesiac bude podľa neho september, keď sa deti vrátia do škôl, ale neočakáva, že tohtoročná jeseň bude taká vážna ako pred rokom. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz.

Ministerstvo zdravotníctva s návratom žiakov do škôl ráta s plošným testovaním. To by sa malo uskutočniť tri razy - 1., 6., a 9. septembra. „Prípadov, že sa deti neotestujú bude minimum. Neočakávam, že to budú desiatky percent,“ skonštatoval minister.

V polovici septembra by podľa Vojtěcha mali v Česku začať aj s preočkovaním rizikových skupín ľudí treťou dávkou vakcíny po ôsmich mesiacoch od očkovania. Preočkovávať budú mRNA vakcínami, takéto očkovacie látky vyrábajú spoločnosť Moderna a koncern Pfizer/BioNTech. Do rizikových skupín patria chronicky chorí a ľudia vo veku nad 65 rokov.

Minister tiež ráta s nosením respirátorov v interiéroch minimálne do októbra. Potom toto pravidlo podľa jeho slov prehodnotia.

Viac k témam: epidemická situácia, Koronavírus, očkovanie proti koronavírusu, zatváranie škôl, zatvorenie obchodov
Zdroj: Webnoviny.sk - Česko nepočíta so zatváraním obchodov a škôl ani v najhoršom scenári vývoja epidemickej situácie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.