Streda, 20. október 2021
Zamračené  13,6 °C
Mimoriadne správy

Hurikán popri mexickom pobreží mieri na Kalifornský záliv, očakávajú záplavy či zosuvy bahna

 Webnoviny  29. august 2021  67
Hurikán popri mexickom pobreží mieri na Kalifornský záliv, očakávajú záplavy či zosuvy bahna

29.8.2021 (Webnoviny.sk) - Hurikán Nora smeruje na sever pozdĺž mexického tichomorského pobrežia smerom ku Kalifornskému zálivu. V sobotu krátko dosiahol pevninu neďaleko mesta Puerto Vallarta v mexickom štáte Jalisco. Miestne úrady informovali, že nemajú správy o vážnych škodách.

Meteorológovia však varujú ľudí žijúcich v oblastiach centrálneho a severného pacifického pobrežia Mexika pred rizikom záplav, zosuvov bahna a nebezpečného príboja, ktoré by mohol priniesť hurikán.

Hurikán Nora v sobotu v noci sprevádzal vietor s rýchlosťou 120 až 165 kilometrov za hodinu. Jeho stred sa nachádzal zhruba 85 kilometrov severne až severozápadne od Puerto Vallarta a pohyboval sa na sever rýchlosťou 26 kilometrov za hodinu.

Americké Národné stredisko pre hurikány (NHC) uviedlo, že sa Nora bude ďalej pohybovať pozdĺž pobrežia a do nedeľňajšej noci postupne zoslabne na tropickú búrku. Podľa predpovedí by sa mala búrka pohybovať ďalej na sever a jej pozostatky by počas týždňa mohli priniesť do juhozápadnej časti USA výdatné dažde.

Medzičasom k americkej Louisiane smeruje hurikán Ida, ktorý rýchlo zosilnel. K štátu sa blíži ako hurikán štvrtej kategórie a jeho príchod na pevninu, ktorý sa očakáva popoludní, by mohol byť devastujúci.

Viac k témam: hurikán, tropická búrka, varovanie, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Hurikán popri mexickom pobreží mieri na Kalifornský záliv, očakávajú záplavy či zosuvy bahna © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.