Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Prezident Bolsonaro vidí svoju budúcnosť jasne. Buď ho zatknú, zabijú alebo znovuzvolia

 Webnoviny  29. august 2021  107
Prezident Bolsonaro vidí svoju budúcnosť jasne. Buď ho zatknú, zabijú alebo znovuzvolia

29.8.2021 (Webnoviny.sk) - Brazílsky prezident Jair Bolsonaro má tri alternatívy pre svoju budúcnosť. Buď ho zatknú, zabijú alebo znova vyhrá v prezidentských voľbách, ktoré sa budú konať na budúci rok. V sobotu to povedal počas stretnutia s náboženskými lídrami. Ako však dodal, neexistuje šanca, že skončí za mrežami, pretože „nikto na Zemi mi nebude hroziť“. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Pravicovo-populistický prezident, ktorý v roku 2018 prežil pobodanie počas kampane, dúfa v znovuzvolenie v budúcoročných voľbách, no v prieskumoch verejnej mienky sa umiestňuje za bývalým ľavicovým prezidentom Luizom Ináciom Lulom da Silvom.

Bolsonaro sa v súčasnosti ostro sporí s brazílskym súdnictvom a volebnými orgánmi. Šesťdesiatšesťročný politik spochybňuje elektronický volebný systém krajiny a hrozí, že výsledky budúcoročných volieb neprijme. Predseda brazílskeho volebného tribunálu v stredu trval na tom, že so systémom nie je žiadny problém.

Na stretnutí s náboženskými lídrami však Bolsonaro odmietol ustúpiť od svojej kritiky. „Máme prezidenta, ktorý netúži ani nevyvoláva roztržku, ale všetko má v živote svoje hranice. Nemôžem s tým ďalej žiť,“ povedal Bolsonaro. Zároveň duchovných vyzval, aby sa 7. septembra pridali k plánovaným demonštráciám na jeho podporu.

Viac k témam: elektronický systém, prezidentské voľby
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Bolsonaro vidí svoju budúcnosť jasne. Buď ho zatknú, zabijú alebo znovuzvolia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.