Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Česko dalo Ukrajine posledné sovietske vrtuľníky Mi-24, podľa ministerky ich používali dlhšie, ako sa očakávalo

 Webnoviny  22. marec 2024  98  
Česko dalo Ukrajine posledné sovietske vrtuľníky Mi-24, podľa ministerky ich používali dlhšie, ako sa očakávalo

22.3.2024 (SITA.sk) - Česko poskytlo Ukrajine posledné zo svojich sovietskych útočných vrtuľníkov Mi-24. Referuje o tom web Kyiv Independent.

Česká ministerka obrany Jana Černochová ešte minulý rok v auguste oznámila, že Česko môže Ukrajine dodať vrtuľníky Mi-24, keďže ich česká armáda nahrádza novšími americkými modelmi.

Viac o téme: Vojna na UkrajineMinisterka uviedla, že lietadlá poskytovali dobré služby, aj keď sa používali „dlhšie, ako sa očakávalo“.

Praha v predchádzajúcich rokoch darovala Ukrajine niekoľko svojich vrtuľníkov Mi-24 bez toho, aby uviedla ich počet. Černochová teraz poznamenala, že spolu s najnovším darom dodala Praha Ukrajine celkovo osem vrtuľníkov Mi-24.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine, Vrtuľník Mi-24
Zdroj: SITA.sk - Česko dalo Ukrajine posledné sovietske vrtuľníky Mi-24, podľa ministerky ich používali dlhšie, ako sa očakávalo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.