Streda, 1. február 2023
Slabý dážď  1,3 °C
Mimoriadne správy

Celá zem pri Soledare je pokrytá mŕtvolami okupantov a jazvami po úderoch, vyhlásil Zelenskyj (video)

 Webnoviny  10. január 2023  63
Celá zem pri Soledare je pokrytá mŕtvolami okupantov a jazvami po úderoch, vyhlásil Zelenskyj (video)

10.1.2023 (Webnoviny.sk) - Rusko sa sústreďuje na dobytie mesta Soledar na východnej Ukrajine a podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na to vynakladá svoje najväčšie úsilie. „Je to mimoriadne náročné, nezostali takmer žiadne nepoškodené steny," cituje Zelenského nočný prejav spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na UkrajineNámestník ukrajinského ministra obrany v pondelok povedal, že ukrajinské sily odrazili ruský pokus o dobytie mesta. Zelenskyj skonštatoval, že „húževnatosť" jej mužov získala Ukrajine dodatočný čas. „Všetko je úplne zničené, nezostal tu takmer žiadny život. Prišli o tisíce ľudí. Celá zem pri Soledare je pokrytá mŕtvolami okupantov a jazvami po úderoch. Takto vyzerá šialenstvo," vyjadril sa tiež prezident.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajinský líder zároveň povedal, že sa jeho vláda snaží dostať vojenské vybavenie, ktoré Ukrajine sľúbili jej spojenci, čo najskôr na frontovú líniu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Soledar, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Celá zem pri Soledare je pokrytá mŕtvolami okupantov a jazvami po úderoch, vyhlásil Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.