Nedeľa, 29. január 2023
Malá oblačnosť  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Británia poskytne Ukrajine dve bojové lode Jej Veličenstva, námorníci už prechádzajú výcvikom

 Webnoviny   1. august 2022  38
Británia poskytne Ukrajine dve bojové lode Jej Veličenstva, námorníci už prechádzajú výcvikom

1.8.2022 (Webnoviny.sk) - Spojené kráľovstvo odovzdá ukrajinským námorným silám dve protimínové lode. Referuje o tom web Suspiľne Media s odvolaním sa na ukrajinského veľvyslanca v Londýne Vadyma Prystajka. Ten povedal, že skupina ukrajinských námorníkov už prechádza výcvikom na obsluhu lodí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Veľká Británia naďalej podporuje Ukrajinu v konfrontácii s ruskými útočníkmi, vrátane prípravy na odovzdanie niekoľkých vojnových lodí našej krajine. Nedávno som jednu z nich navštívil,“ povedal Prystajko. Dodal, že Spojené kráľovstvo môže v budúcnosti presunúť na Ukrajinu i ďalšie lode.

„Po začatí totálnej vojny na Ukrajine sa naše priority posunuli - potrebujeme protimínové lode. Dve je počiatočný počet, s ktorým momentálne pracujeme. Sú to bojové lode, ktoré slúžia námorným silám Jej Veličenstva,“ dodal ukrajinský veľvyslanec.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové lode
Zdroj: Webnoviny.sk - Británia poskytne Ukrajine dve bojové lode Jej Veličenstva, námorníci už prechádzajú výcvikom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.