Pondelok, 8. august 2022
Oblačno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Hasiči bojujú v Kalifornii s najväčším tohtoročným lesným požiarom, guvernér vyhlásil stav núdze (video+foto)

 Webnoviny   1. august 2022  28
Hasiči bojujú v Kalifornii s najväčším tohtoročným lesným požiarom, guvernér vyhlásil stav núdze (video+foto)

1.8.2022 (Webnoviny.sk) - Hasiči v Kalifornii bojujú s najväčším tohtoročným lesným požiarom, ktorý sa na severe štátu za dva dni rozšíril na 207 kilometrov štvorcových. Takzvaný McKinney Fire nekontrolovateľne horí v severokalifornskom Národnom lese Klamath a úrady sa obávajú očakávaných búrok, ktoré by za suchých a horúcich podmienok mohli spôsobiť väčšie škody.

Stav núdze


Oheň zatiaľ nie je vôbec pod kontrolou, informoval v nedeľu v noci úrad šerifa okresu Siskiyou. Príčina požiaru je predmetom vyšetrovania.

Kalifornský guvernér Gavin Newsom pre McKinney Fire vyhlásil stav núdze. Úrady tiež nariadili evakuáciu pre zhruba 2 000 obyvateľov oblasti okolo mesta Yreka a aj turistom nariadili, aby sa vrátili z lesa do najbližšieho mesta.

Viacero požiarov


Suchom sužovaná Kalifornia čelí v súčasnosti viacerým požiarom. Západne od McKinney Fire v sobotu blesk spôsobil požiar, ktorý podľa hovorkyne lesnej služby Adrienne Freeman ohrozoval mestečko Seiad.

Juhozápadne od veľkého požiaru zas horí ďalší, pre ktorý v nedeľu podľa hovorkyne úradu šerifa okresu Siskiyou Courtney Kreider nariadili evakuáciu zhruba 500 domov.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.