Pondelok, 25. september 2023
Zamračené  19,1 °C
Mimoriadne správy

Británia podporí ukrajinskú kybernetickú obranu vo výške viac ako 15 miliónov libier

 Webnoviny  18. jún 2023  104  
Británia podporí ukrajinskú kybernetickú obranu vo výške viac ako 15 miliónov libier

18.6.2023 (SITA.sk) - Spojené kráľovstvo podporí ukrajinskú kybernetickú obranu financovaním vo výške 16 miliónov libier. Oznámil to britský premiér Rishi Sunak s tým, že finančné prostriedky sú kritické pre zastavenie ruských útokov na ukrajinskú kybernetickú infraštruktúru, „posilnenie kybernetickej obrany Ukrajiny a zvýšenie schopnosti krajiny odhaliť a deaktivovať malvér“, ktorý je na ňu zameraný. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Otrasné útoky Ruska na Ukrajinu sa neobmedzujú len na ich barbarskú pozemnú inváziu, ale zahŕňajú aj odporné pokusy zaútočiť na ich kybernetickú infraštruktúru, ktorá poskytuje životne dôležité služby, od bankovníctva po dodávky energií, nevinnému ukrajinskému ľudu,“ vyjadril sa Sunak.


Londýn oznámil pomoc Ukrajine s kybernetickou obranou v čase, keď Kyjev spustil ďalšiu protiofenzívu proti Rusku. Oznámené finančné prostriedky sa pridávajú k 6,35 milióna libier sľúbených minulý rok. Ďalších deväť miliónov libier by mohlo potenciálne pribudnúť od medzinárodných partnerov.Viac k témam: Britský premiér, Kybernetická bezpečnosť, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk - Británia podporí ukrajinskú kybernetickú obranu vo výške viac ako 15 miliónov libier © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.