Sobota, 23. október 2021
Zamračené  5,3 °C
Mimoriadne správy

Brazília prekonala smutný rekord, hlási viac ako tritisíc obetí koronavírusu za jeden deň

 Webnoviny  24. marec 2021  88
Brazília prekonala smutný rekord, hlási viac ako tritisíc obetí koronavírusu za jeden deň

24.3.2021 (Webnoviny.sk) - Brazília prvý raz od vypuknutia pandémie koronavírusu v utorok hlásila viac ako tritisíc obetí ochorenia COVID-19 za jeden deň. Najväčšia latinskoamerická krajina sa v uplynulých týždňoch stala globálnym epicentrom pandémie s vyšším počtom denných úmrtí ako v ktoromkoľvek inom štáte.

Viac o téme: Koronavírus


V utorok v Brazílii na následky nákazy koronavírusom zomrelo 3 251 ľudí. Najviac obetí zaznamenali v najľudnatejšom štáte Sao Paulo, kde zomrelo 1 021 pacientov. Bolo to podstatne viac v porovnaní s doterajším rekordom 713 úmrtí za jeden deň z júla minulého roka.

Systémy zdravotnej starostlivosti jednotlivých brazílskych štátov sa pre pandémiu dostali na pokraj kolapsu, keďže nemocničné oddelenia intenzívnej starostlivosti sa zapĺňajú a zásoby kyslíka sa zmenšujú.

Väčšina štátov v uplynulých dňoch prijala opatrenia na obmedzenie aktivity, napriek silnému odporu zo strany prezidenta Jaira Bolsonara. Podľa odborníkov na verejné zdravie a ekonómov prezentuje Bolsonaro falošnú voľbu medzi ochranou zdravia a ekonomickou prosperitou.

Viac k témam: jednotka intenzívnej starostlivosti, Koronavírus, Pandémia, pandemické opatrenia, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Brazília prekonala smutný rekord, hlási viac ako tritisíc obetí koronavírusu za jeden deň © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.