Streda, 20. október 2021
Jasno  12,7 °C
Mimoriadne správy

Grécko si pripomína 200. výročie začiatku vojny za nezávislosť, začali sa dvojdňové oslavy

 Webnoviny  24. marec 2021  82
Grécko si pripomína 200. výročie začiatku vojny za nezávislosť, začali sa dvojdňové oslavy

24.3.2021 (Webnoviny.sk) - V Grécku sa v stredu začali dvojdňové oslavy 200. výročia vypuknutia vojny za nezávislosť. Pre obmedzenia týkajúce sa pandémie koronavírusu sú však udalosti omnoho utlmenejšie oproti pôvodným plánom.

V stredu sa v Aténach začali schádzať predstavitelia Británie, Ruska a Francúzska - veľmocí, ktoré poskytli dôležitú pomoc pri snahách gréckeho národa o nezávislosť od Osmanskej ríše. Prítomní boli aj zástupcovia Cypru, kde žije mnoho Grékov.

Oslavy by mali vyvrcholiť vo štvrtok, v Deň nezávislosti. Naplánovaná je vojenská prehliadka sprevádzaná preletmi vzdušných síl. Keďže Grécko zápasí s nárastom prípadov koronavírusu, verejnosť sa na prehliadke nebude môcť zúčastniť. V priamom prenose ju však odvysiela štátna televízia.Viac k témam: Koronavírus, nezávislosť, oslavy, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Grécko si pripomína 200. výročie začiatku vojny za nezávislosť, začali sa dvojdňové oslavy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.