Streda, 17. august 2022
Jasno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Boris Johnson po druhýkrát od začiatku vojny na Ukrajine navštívil Kyjev, ponúkol výcvik vojakov

 Webnoviny  17. jún 2022  45
Boris Johnson po druhýkrát od začiatku vojny na Ukrajine navštívil Kyjev, ponúkol výcvik vojakov

17.6.2022 (Webnoviny.sk) - Britský premiér Boris Johnson v piatok pricestoval už na druhú neohlásenú návštevu Kyjeva od začiatku ruskej vojny. Prvýkrát ukrajinské hlavné mesto navštívil v apríli.

„Mnohé dni tejto vojny potvrdili, že podpora Ukrajiny zo strany Veľkej Británie je pevná a odhodlaná," uviedol oficiálny účet ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na komunikačnej platforme Telegram. Informuje o tom portál bbc.com.

Témou bola aj dodávka zbraní


Zelenskyj a Johnson podľa šéfa úradu ukrajinského prezidenta na stretnutí diskutovali aj o dodávkach ťažkých zbraní.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Obaja lídri hovorili aj o systémoch protivzdušnej obrany, ekonomickej podpore Ukrajiny a o ďalších sankciách proti Rusku, napísal na Telegrame Andrij Jermak.

Britská vláda informovala, že Boris Johnson ponúkol Ukrajine rozsiahly výcvik vojakov. Išlo by o vycvičenie do 10-tisíc vojakov každé štyri mesiace.

Výcvik by bol v zahraničí


Ukrajinskí vojaci by sa cvičili v iných krajinách a za tri týždne by získali bojové zručnosti, zdravotnícky výcvik, znalosti v oblasti kybernetickej bezpečnosti a taktiku, ako čeliť výbušninám.

Podľa vyhlásenia britskej vlády cieľom je obnoviť a zvýšiť odolnosť Kyjeva proti ruskej invázii.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Boris Johnson po druhýkrát od začiatku vojny na Ukrajine navštívil Kyjev, ponúkol výcvik vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.