Streda, 17. august 2022
Jasno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Španielsko ohrozujú lesné požiare, z dedín na severozápade krajiny evakuovali stovky ľudí

 Webnoviny  17. jún 2022  74
Španielsko ohrozujú lesné požiare, z dedín na severozápade krajiny evakuovali stovky ľudí

17.6.2022 (Webnoviny.sk) - Lesný požiar v severozápadnom Španielsku si v piatok vynútil evakuáciu viac ako 650 ľudí z ôsmich dedín. Úrady informovali, že požiar v pohorí Sierra de Culebra v provincii Zamora, ktorý vypukol v stredu počas búrky, už spálil zhruba 9 000 hektárov lesnej pôdy.

Menšie lesné požiare vyčíňajú aj v provinciách Toledo, Zaragoza a Lleida. Starosta mesta Lladrus v poslednej zmienenej provincii Daniel Rovira uviedol, že tamojší požiar spálil zhruba 2 000 hektárov pôdy a je brutálny.

Varoval pritom, že by sa mohol rozšíriť až na viac ako 50-tisíc hektárov, ak ho čoskoro nedostanú pod kontrolu.

Vo väčšine Španielska v piatok platilo vysoké riziko lesných požiarov, keďže krajina zažíva už šiesty deň neobyčajne skorej vlny horúčav.

V mnohých mestách a oblastiach počas týždňa zaznamenali teploty vyššie ako 40 stupňov Celzia. Úrady očakávajú, že horúčavy v nedeľu poľavia.

Viac k témam: Horúčavy, Lesný požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Španielsko ohrozujú lesné požiare, z dedín na severozápade krajiny evakuovali stovky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.