Nedeľa, 1. október 2023
Jasno  13,3 °C
Mimoriadne správy

Boje v Bachmute patria medzi najintenzívnejšie na fronte, ukrajinské sily pokračujú so svojou protiofenzívou

 Webnoviny   8. júl 2023  75  
Boje v Bachmute patria medzi najintenzívnejšie na fronte, ukrajinské sily pokračujú so svojou protiofenzívou

8.7.2023 (SITA.sk) - Boje vo východoukrajinskom Bachmute boli za ostatných sedem dní medzi najintenzívnejšími na fronte, tvrdí britské ministerstvo obrany.

Pretrvávajúca ukrajinská protiofenzíva


Ukrajinské sily pokračujú so svojou protiofenzívou v Rusmi okupovanom meste a dosahujú stabilné zisky severne aj južne od neho. Ruskí bojovníci majú veľmi pravdepodobne problémy so slabou morálkou.

Viac o téme: Vojna na UkrajineProblém taktiež môže byť aj zmes rôznych jednotiek, obmedzená schopnosť nájsť a zasiahnuť ukrajinské delostrelectvo. Konštatuje ministerstvo vo svojej pravidelnej správe o vojne na Ukrajine. Informuje o tom na svojej webstránke denník The Guardian.

Vzdanie sa Bachmutu je neprijateľné


Ruské vedenie podľa Londýna takmer určite vníma vzdanie sa Bachmutu za politicky neprijateľné. Mesto má symbolický význam ako jeden z mála ruských ziskov za ostatných 12 mesiacov.

Britská rozviedka konštatuje, že je však veľmi pravdepodobné, že neexistuje veľa rezerv, ktoré by sa mohli bachmutskému sektoru venovať.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Boje v Bachmute patria medzi najintenzívnejšie na fronte, ukrajinské sily pokračujú so svojou protiofenzívou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.